EUR: 398.44 | USD: 367.6 | CHF: 416.87 | GBP: 476.45 | RUB: 4.4 | UAH: 8.82

FRISS HÍR: Megérkezett az állami támogatás a Babakötvényhez!

Ajánló: Tanulj meg infláció feletti hozamokon befektetni (online tréning)

Havi megtakarítás a K&H-nál: új ETF befektetési lehetőség alacsony díjakkal

Gazdaság Friss fejlemények

Publikálás: 2025-02-27 18:00:00
Legutóbb módosította: admin [2025-02-27 17:57:22]

Megosztás: Facebook | Twitter | Whatsapp | Linkedin

Megtekintések: 7844


Havi megtakarítás a K&H-nál: új ETF befektetési lehetőség alacsony díjakkal

#K&H Értékpapír által támogatott tartalom

Pénzügyi tartalékaikat a legtöbben úgy építik fel, hogy havonta félretesznek egy meghatározott összeget, és így hónapról hónapra gyarapszik a megtakarításuk. Jelenleg éppen nagy változások vannak az állampapírok piacán, ezért különösen sokan rendezik át a megtakarításaikat.

A K&H Értékpapír befektetési szolgáltató új rendszeres megtakarítási akciót hirdetett: elindított egy szolgáltatást, amellyel nagyon egyszerű módon lehet havi szinten egy meghatározott összeget fektetni úgynevezett tőzsdén kereskedett befektetési alapokba (ETF).

Akár Tartós Befektetési Számlán (TBSZ) is lehetőség van erre a K&H-nál, amellyel elkerülhető az adózás bizonyos feltételek teljesülése esetén.

Elég egyszer megadni, hogy mibe és havonta milyen összegben szeretnénk befektetni, és onnantól kezdve a szolgáltatás automatikusan vásárol a számlánkon erre a célra elkülönített pénzből ETF-et.

Ha épp nincs a számlánkon pénz, akkor az adott hónapban kimarad a vásárlás. Az új szolgáltatás jó lehetőség lehet azok számára, akik a lehető legegyszerűbb módon szeretnének havonta megtakarítani, és nem csak állampapírban gondolkodnak, hanem esetleg magasabb hozamot is megpróbálnának elérni.

Mi is az az ETF?

Az ETF-ről sokszor írtam már, én személy szerint az állampapírok utáni következő lépcsőfokként tekintek rájuk. Lényegében olyanok, mint a bankok által kínált befektetési alapok, de jóval alacsonyabb a költségvonzatuk (a banki befektetési alapoké átlagosan 1,5-3%, az ETF-eké 0,1-0,5%). Ráadásul potenciálisan magasabb hozam is elérhető el velük, azzal együtt, hogy egy változó hozamú befektetési termékről van szó, tehát ahogy egy banki befektetési alapnál, úgy egy ETF-nél is van árfolyamkockázat.

Sokféle ETF létezik, jelenleg az egyik legnépszerűbb az S&P 500 ETF, amely lényegében az 500 legnagyobb USA vállalat értékét követi, tehát szinte olyan, mintha az 500 legnagyobb amerikai vállalatba fektetnénk be egyszerre. Ez azért előnyös a kockázat szempontjából, mert ha egy vállalat gyengélkedik, az ETF árfolyamát egy másik vállalat még mindig felhúzhatja. De ezzel persze nem a befektetőnek kell foglalkoznia, az ETF egy befektetési alap, amelynek van egy alapkezelője, aki igyekszik úgy összeállítai az adott alapot, hogy azzal a lehető legmagasabb hozam legyen elérhető. Pl. az S&P 500 ETF éves átlagos hozama az elmúlt 20 évben 10-12% körül mozgott, a jelenlegi éves hozama 18%-on áll, de van amikor magasabb, van, amikor alacsonyabb. Nyilván vannak más ETF-ek is, pl. olyan is van, amely az arany árfolyamát követi, vagy éppen olyan, amely az amerikai államkötvényekét. Ezeket egy listából tudod kiválasztani a K&H-nál.

Hogy működik a rendszer?

A K&H új rendszeres megtakarítási szolgáltatása keretében egy ETF-be legalább 10 ezer forintot kell befektetni minden hónapban (ha nincs elég pénz a számládon, az sem baj, akkor az adott havi vásárlás kimarad). A vásárlás minden hónapban ugyanazon a napon történik, függetlenül attól, hogy az árfolyam éppen magas vagy alacsony. Tehát azoknak való ez a szolgáltatás, akik nem szeretnének sokat foglalkozni a befektetéseikkel, hanem egyszer beállítják, hogy mennyit tudnak havonta megtakarítani, a K&H pedig teszi a dolgát.

A rendszeres havi megtakarításhoz először kell nyitni egy számlát a K&H Értékpapíron keresztül (korábban KBC Equitas volt a nevük, ha valaki úgy ismerné). Ennek kapcsán én kértem egy promóciós kódot a K&H-tól, és adtak is: aki a számlanyitásnál használja a KALKDIJ kódot, az 6 hónapon keresztül max. 100 ezer Ft értékben díjmentesen tud kereskedni.

Ez azt jelenti, hogy egyébként az egyes ETF-ek megvásárlásának költsége 0,6% lenne (ha pl. vásárolsz 100 ezer Ft-ért, akkor 600 Ft), de ezt a kódot használva nem lesz ez a díj 6 hónapon keresztül. A régi ügyfelek is használhatják a kódot, ők az új befizetések után kaphatnak díjkedvezményt, amely szintén 100 ezer forintban van maximalizálva.

Hogyan kell regisztrálni?

A rendszeres ETF megtakarítás elindítása egyszerűen elvégezhető a K&H Értékpapír webes felületén vagy mobilalkalmazásán keresztül.

  1. Számlanyitás: nyiss egy számlát a K&H Értékpapírnál (korábbi név: KBC Equitas), ez online megtehető néhány lépésben.

  2. Dokumentumok kitöltése: az első bejelentkezéskor töltsd ki az "Alapmegállapodást" és a "Befektetővédelmi kérdőívet", ezt rögtön a főoldalon fogod látni, amikor belépsz.

  3. Szolgáltatás aktiválása: a „Fiókom” menüpont alatt válaszd a „Termék engedélyek” lehetőséget, majd aktiváld a „Rendszeres befektetések” szolgáltatást. Ezt csak akkor fogja engedni a rendszer, ha az aláírt Alapmegállapodásodat már jóváhagyták. Ez beletelhet némi időbe.

  4. ETF kiválasztása: a „Rendszeres befektetés” menüpontban válaszd ki a kívánt ETF-et, add meg a befektetni kívánt összeget és a havi vásárlás időpontját. Szükség esetén ugyanitt módosíthatod vagy visszavonhatod a rendszeres befektetést.

A K&H-tól kaptam hozzáférést a béta felületükhöz is, ami egy teljesen megújult, új, modern felület lesz. Jelenleg még tesztelés alatt áll, de csináltam néhány képernyőképet:

Új felület - portfólió

K&H új rendszeres ETF befektetés szolgáltatás

Új felület - ETF befektetések kiválasztása

K&H új rendszeres ETF befektetés szolgáltatás

Milyen költségei vannak?

A K&H Értékpapír nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágább szolgáltató, átlagosnak mondható a díjszabása. A jelenlegi díjszabása így néz ki:

  • Az ETF megvásárlásának díja 0,6% – nincs minimum díj, tehát függetlenül attól, hogy havonta hány ETF-et vásárolsz, csak ezt a díjat számolják fel. Ezt a díjat 6 hónapig elkerülheted a KALKDIJ kód megadásával (kedvezményük teljes összege maximum 100 ezer Ft). Például, ha havonta 50 000 Ft-ot kívánsz befektetni három különböző ETF-be, akkor a vételi költséged mindössze 50 000 Ft × 0,6% = 300 Ft.

  • A pénzváltás költsége 1%. Tudni kell, hogy az elérhető ETF-ek nem forint alapúak, hanem dollárban, euróban, angol fontban érhetők el. Ehhez nyilván át kell váltani a forintot, ilyenkor jön az 1% pénzváltási költség.

  • A számlavezetési díj havi fix 349 Ft + 0,0125% (maximum 4.900 Ft). Tehát, ha pl. 100 ezer Ft van a számládon, akkor a számlavezetés díja 349 + 12,5 = 361,5 Ft.

  • Lehet nyitni a szolgáltatáshoz Tartós Befektetési Számlát (TBSZ) is, annak havonta fixen 199 Ft a díja. A TBSZ azért jó, mert ha nem a normál K&H értékpapír számládon tartod az ETF befektetéseidet, hanem a TBSZ számládon, és arról nem is veszel ki pénzt 5 éven keresztül, akkor nem kell adóznod a hozamod után. Ha normál számlán vannak az ETF-ek, akkor 15% szja-t kell fizetned a hozamból.

A friss kondíciós lista ide kattintva érhető el.

Összegzés

A K&H Értékpapír új rendszeres megtakarítási szolgáltatása azoknak lehet jó lehetőség, akik egyszerűen, automatikus módon szeretnének havonta megtakarítani, alacsony költségek mellett diverzifikálva a portfóliójukat. Az ETF-ek alacsony díjai, a TBSZ adóelőnyei és az egyszerű online kezelhetőség mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a hosszútávú befektetés egyszerű és hatékony legyen.

Számlát nyitni a K&H Értékpapír oldalán lehet, és most érdemes megadni a KALKDIJ promóciós kódot is, amit kifejezetten Mi kaptunk a K&H-tól, és 6 hónapig díjmentes kereskedést tesz lehetővé (100 ezer Ft összértékben).

Támogatnál?

Ha támogatnád a munkámat, azt ezen az oldalon megteheted bankkártyával/PayPallal, vagy átutalással az alábbi számlaszámra (egyelőre csak forintos bankszámláról tudok átutalást fogadni): Magyar Állampapír Kalkulátor – 12600016-19868930-99723457. Köszönöm.

Kérdésed van?

Látogass el a Magyar Állampapír Kalkulátor Facebook oldalára, az X-re (Twitter), vagy írj e-mailt.

Felelősség kizárása: jelen cikk nem minősül pénzügyi- vagy adótanácsadásnak, nem minősül ajánlattételnek vagy ajánlattételre felhívásnak, vagy a K&H Értékpapír szolgáltató, illetve az általuk kínált bármelyik termék általános támogatásának. A cikkben bemutatott rendszeres ETF megtakarítás szolgáltatás vonatkozásában felhasználási feltételek érvényesek, melyek ezen az oldalon megtalálhatók. A befektetett tőke kockázatnak van kitéve. Szükség esetén kérjen szakképzett tanácsadást. 

Keresés

Támogatnád a munkámat?

Célom, hogy segítsek eligazodni az állampapírok között, hogy mindenki felkészülten, a legjobb döntést tudja meghozni. Az oldalt magánszemélyként készítem, és legjobb tudásom szerint igyekszem segíteni mindenkinek. Ezért nem várok fizetést, de ha valakinek van rá lehetősége, és úgy érzi, anyagilag is támogatná a munkámat, attól ezt elfogadom. Az alábbi gombra kattintva tudsz támogatni PayPal-on vagy bankkártyával (PayPal fiók nem szükséges):

Támogatási lehetőség

Vagy az alábbi számlaszámra is utalhatsz, sajnos egyelőre csak magyarországi HUF számláról lehetséges: Magyar Állampapír Kalkulátor, 12600016-19868930-99723457. Ha e-mail-t írnál: kapcsolat.

Kategóriák

Online befektetési tréning